" هوالــــــــــــرزاق "

جستجو
Close this search box.

مقالات

طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟

فهرست مطالب

طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟

بهتر است قبل از مطالعه این مقاله، صفحه مربوط به طراحی انواع لوگو را نیز مطالعه نمایید.

مقدمه

برای درک بهتر مقاله طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین، یادآوری چند نکته ضروری بنظر می رسد. زمانیکه شما قصد دارید کسب و کاری راه اندازی کنید. طبق آن چیزی که رویه راه اندازی یک شرکت است باید مراحل برندینگ را برای شرکت یا سازمان خود طی نمایید. این مسیر پیچ و خم های بسیاری دارد که یکی از مراحل برندینگ هر شرکتی طراحی و دیزاین هویت بصری آن برند است. هویت بصری برند خود شامل ارکانی است که باید در طراحی آنها را مورد توجه قرار داد که شامل لوگو، وب سایت، اوراق اداری، شبکه های اجتماعی، تابلو ها و بیلبوردها و حتی طرح و رنگ لباس فرم پرسنل شرکت و … 

نکته قابل توجه در هویت بصری این است که تمام ارکان آن متاثر از لوگو و آرم شرکت هستند، تمامی بخشهای هویت بصری توسعه یافته از لوگویی هستند که پیام اصلی برند را در بر دارد. در طراحی خود لوگو باید مواردی چون: محتوا، رنگ، فونت و نوشتار، فرم و سبک و … را در نظر گرفت. بنا بر این طراحی لوگو و انجام آن چه توسط خود شخص انجام پذیرد و چه برون سپاری شود نیازمند توجه بسیار است. و این نشان از اهمیت داشتن لوگو مناسب است. آیا لوگو باید توسط یک طراح مجرب طراحی شود یا می توان این کار را توسط یک برنامه لوگو ساز نیز بخوبی انجام داد؟

مقدمه

تعریفی از لوگو

برای رسیدن بهتر به جواب این پرسش که، طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین، کدامشان بهتر است؟ باید ابتدا تعریفی از لوگو داشته باشیم تا بتوانیم به تحلیل درست تری برسیم. لوگو نماد و تصویر برند شما است. یعنی چکیده ای از تعریف و ماموریت کسب و کارتان در فرمت تصویر. لوگو باید در یک نگاه ماموریت برندتان را نشان بدهد و در ضمن تاثیر گذار و بیاد ماندنی نیز باشد. رنگ و سبک طراحی لوگو باید با ماهیت برندتان همخوانی داشته باشد. لوگو صرف نظر از مفهومی که القا می دهد باید اجرای درست و به روزی نیز داشته باشد تا بهترین تاثیر را بگذارد.

با توجه به توضیحات داده شده در خصوص چیستی لوگو، ماموریت و اهمیت آن و همچنین نکاتی که باید در طراحی آن مد نظر گرفته شود. باید به بررسی طراحی لوگو بصورت مرسوم، یعنی طراحی توسط یک گرافیست مجرب و از طرفی طراحی لوگو توسط یک برنامه لوگو ساز آنلاین پرداخت و مزایا و معایب هر کدام از این دو مورد ذکر شده را بیان نمود. در اینصورت می توان به درک درستی از این پرسش که،طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین، کدام بهتر است؟ رسید. گوی اینکه جواب هر چه که باشد شاید برای افراد مختلف به جهت  موقعیتی که در آن قرار دارند متفاوت باشد.

در این قسمت از مقاله طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ باید به انواع لوگو نیز اشاره ای مختصر بنماییم. لوگو ها یا بصورت تصویری هستند. یا بصورت نوشتاری که به آن لوگو تایپ نیز می گویند یا تلفیقی از دو مورد تصویر و نوشتار هستند که طراح بر حسب موضوع با مشورت خودتان یکی را به شما پیشنهاد می نماید یا خودتان می توانید از طراح بخواهید که کدام مورد را برای شما طراحی کند. ولی اگر این انتخاب را با مشورت طراحتان انجام دهید بهتر است. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه طراحی انواع لوگو مراجعه نمایید. 

تعریفی از لوگو

لوگو ساز آنلاین

در این بخش از مقاله طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟، به تعریفی از لوگو ساز آنلاین می پردازیم. لوگو سازهای آنلاین برنامه هایی طراحی شده جهت ارائه طرحی هستند که شما بر اساس نیاز خود از این پلتفرم درخواست می کنید یعنی بر اساس مشخصاتی که از کسب و کارتان به این سامانه می دهید طرح هایی را به شما ارائه می دهد تا بر اساس نیاز خود یکی را انتخاب و بعد از ویرایش نهایی و پرداخت مبلغ مورد درخواست آن را با فرمت مورد نیاز خود دانلود نمایید. این اطلاعات برای پاسخ به سئوال طراحی حرفه ای یا لوگو ساز، ضروری بنظر می رسد.

لوگو ساز آنلاین (لوگو ساز هوش مصنوعی) برای اینکه بتواند به نیاز شما پاسخ درستی داده طرح مورد نظرتان را ارائه بدهد باید اطلاعاتی را بعنوان پیش فرض از طرف شما دریافت کند تا بتواند بر اساس آن ورودیی که شما داده اید خروجی مورد نیازتان را نمایش بدهد. در اصل اطلاعاتی که شما می دهید نقش تفهیم نامه را دارد. این اطلاعات معمولا شامل: نام برند، شعار تبلیغاتی شما، اشکال مورد توجه تان و رنگ و موارد اینچنینی هستند. البته این موارد در نهایت قابل ویرایش هستند.

مزایای لوگو ساز آنلاین

در این قسمت از مقاله، طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ به مزایای لوگو ساز آنلاین می پردازیم. اولین مسئله در انجام هر کاری برآورد بودجه جهت انجام آن کار است. طراحی لوگو نیز از این مسئله مستثنی نیست. گرفتن لوگو از سامانه لوگو ساز بدلیل اینکه زمان و انرژی زیادی نمی برد و این مسئله یک روش سیستماتیک در فضای نت است، هزینه کمتری از شما طلب می کند. اما به زمان اشاره کردیم، درست است زمان کم نیز از مزایای رجوع به این روش است مخصوصا وقتی شما نمی خواهید وقت زیادی برای این کار بگذارید.

این دو مورد از بهترین مزایای استفاده از لوگو ساز آنلاین هستند که می توان در جواب به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز داد.

مزایای لوگو ساز آنلاین

معایب لوگو ساز آنلاین

طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ همانطور که می دانید هر کاری جدای از مزایایی که دارد دارای معایبی نیز می باشد:

1- اولین اشکالی که در لوگو سازها وجود دارد، احتمال تکراری شدن و شباهت بسیار آن است که طرح را در دسته لوگو های کپی و تکراری می برد. این نکته در پاسخ به طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین تعیین کننده است.

2- نکته اساسی دیگر در لوگو ساز ها نبود قوه خلاقه در آنها است. در این نوع از طرح ها معمولا طبق داده های شما شکلی از پیش طراحی شده ارایه می شود. و اثری از نوآوری در آن نیست.

3- اطلاعات وارد شده در پلتفرم طراحی بسیار محدود بوده و دچار تحلیل و تحقیق نمی شود بطور مثال رقبای شما را مورد بررسی قرار نمی دهد و یا از وضعیت مخاطبین شما بطور کامل خبر دار نمی شود.

4- برنامه های لوگو ساز معمولا دارای بخش های ویرایشی جهت شخصی سازی لوگو دریافتی می باشند اما در مجموع محدود بوده و توان برابری با یک طراح را در این زمینه ندارند. 

این ها فقط بخشی از معایب سپردن کار طراحی لوگو به یک سامانه لوگو ساز هستند. شاید در همین جا شما پاسخ طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز را فهمیده باشید. اما در ابتدای راه شاید مزیت ارزان بودن طراحی با لوگو سازها هنوز تکلیف شما را روشن نکرده باشد پس با ما همراه باشید.

استفاده از طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز

برای پاسخ به سئوال طراحی لوگو حرفه ای یا لوگوساز آنلاین، باید به بررسی معایب و مزایای استفاده از یک طراح گرافیک حرفه ای نیز بپردازیم. ابتدا باید گفت که مقایسه انسان با ماشین از اول تا به امروز یکی از بحث بر انگیز ترین مسائل پیش روی بشر بوده و از اساس اینکار معیار های درستی ندارد اما این مقایسه به جهت روشن شدن تکلیف کسانی است که بر سر دو راهی پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز هستند می باشد. به همین علت ما مزیا و معایب طراح را نیز می گوییم.

از یک طراح حرفه ای 1

مزایای استفاده از طراح حرفه ای

اینکه شما بتوانید طراحی لوگو خود را به یک طراح بگذارید، با او سخن بگویید و بحث و بررسی کنید بسیار مسئله مهمی است.  برای همین ما نیزمزایای آن را یک به یک می گوییم.

1- امکان بحث و گفتگو با طراح تا زمان به نتیجه مطلوب رسیدن وجود دارد.

2- طراح توسط یک تفهیم نامه تمام مشخصاتی که از کسب و کار شما نیاز دارد مطلع می شود و در صورت نیاز با تماس های بعدی آن را تکمیل می نماید.

3- طراحان حرفه ای با توجه به اطلاعاتی که از شما می گیرند به بررسی بازار کار و رقبای شما می پردازند تا بهترین نتیجه را در طراحی بدست آورند.

4- وجود خلاقیت در کار طراح از مهمترین شاخصه های او در طراحی است این شاید یکی از اصلی ترین پاسخ ها به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز باشد. این مسئله کار او را با کمترین احتمال تکراری شدن مواجه می نماید.

5- طراح حرفه ای به مبانی هنرهای تجسمی خصوصا گرافیک آشنایی کامل دارد. استفاده مناسب از رنگ، ترکیب بندی مناسب، اجرای درست اتصالات در نوشتار، استفاده از فضای مثبت و منفی و مواردی از این دست یکی از اساسی ترین پاسخ ها به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ می باشد.

استفاده از طراح حرفه ای

معایب استفاده از طراح حرفه ای

برای روشن شدن بیشتر این مقاله معایب استفاده از طراح، برای دادن سفارش طراحی لوگو را نیز اشاره می گوییم. طبیعاتا کار طراحی یک لوگوی خوب برای یک طراح چیزی حدود 5 تا 10 روز زمان می برد و اینکه طراح از شما هزینه این چند روز را جهت دست مزد طلب کند امری منطقی بنظر می رسد. این مسئله برای این پروسه عیب محسوب نمی شود. اما برای کسیکه با محدودیت مالی مواجه است یک نمره منفی بحساب می آید. مورد بعدی زمان مورد نیاز یک طراح است که به ان اشاره کردیم. اگر شما با محدودیت زمان مواجه هستید، چه پاسخی به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین می دهید؟

جمع بندی

ما در مقاله طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ طی مقدمه ای به راه اندازی کسب و کار جدید، برندینگ و هویت بصری اشاره کرده و نقش اساسی لوگو در آن را مطرح نمودیم. در ادامه به تعریفی از لوگو پرداخته اهمیت آن را باز گو کردیم. برای پاسخ درست به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ نیاز به اطلاعاتی داشتیم که در ادامه به ان رسیدیم.لوگو ساز آنلاین را تشریح نمودیم و با اشاره به مزایا و معایب استفاده از آن پرداختیم.

راجع به طراح حرفه ای سخن گفتیم و چگونگی سپردن کار به کسی که می توانیم با او بحث و بررسی کنیم را توضیح دادیم. از مزایای بسیار سپردن کار به یک طراح حرفه ای گفتیم و به زمان بر بودن و پرداخت هزینه بیشتر به او در پروسه طراحی اشاره نمودیم. حال شما می توانید آزادانه به این پرسش که طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟  پاسخی مناسب دهید.

 

جمه بندی

نکته قابل اشاره در پاسخ به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین در دو بخش خلاصه می شود. اولین مورد زمانبر بودن طراحی لوگو توسط یک طراح حرفه ای می باشد. که در لوگو ساز آنلاین سریع انجام می شود. اما مانند عکس فوری آن ظرافت و دقت عمل و خلاقیت را ندارد. اگر کارتان فوری است طرح فوری را انتخاب نمایید. در غیر اینصورت برای برندتان وقت بگذارید چون لوگو شما معرف برندتان است و باید سالیان سال آن را بصورت بصری نمایندگی کند. و ارزش کمی صبر کردن را دارد.

مورد دیگر هزینه بیشتر طراحی لوگو توسط یک طراح است که آن هم باز ارزشش را دارد چون به همان اندازه طرح دریافتی نیز با کیفیت تر می باشد. اگر برای برندتان اهمیت قائل هستید، کار را به یک طراح بسپارید. اما اگر محدودیت بودجه دارید می توانید از یک لوگو ساز بهره ببرید. به هر حال برای پاسخ به پرسش طراحی لوگو حرفه ای یا لوگو ساز آنلاین؟ می توان پاسخ قاطعی به نفع طراحی لوگو توسط یک طراح مجرب داد. اما در صورت وجود محدودیت زمانی و هزینه ای ایرادی ندارد که دست به انتخاب اولویت دوم یعنی لوگو ساز بزنید.

وب سایت خانه لوگو

وب سایت طراحی هویت بصری خانه لوگو، مرکزی جهت ارایه خدمات تخصصی گرافیک در حوزه طراحی انواع لوگو، بازسازی و باز طراحی لوگو های قدیمی و تهیه دفترچه هویت بصری برند ( برند بوک ) است که تمامی این خدمات حول محور لوگو یا آرم می باشند. ما در این مرکز از ارائه خدمات در دیگر بخش های گرافیک خود داری نموده و تمام توان خود را بر روی موضوع لوگو معطوف می نماییم. جهت سفارش، توسط دکمه ثبت سفارش به صفحه مربوطه بروید و جهت دریافت مشاوره رایگان در این زمینه با تلفن تماس یا ابزارک چت آنلاین، سئوالات خود را مطرح نمایید.